Københavns Kommunes logo

Husets team

Husets administration er en del af Kultur- & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i bydelsenheden Indre By & Christianshavn.

Hvem skal du have fat i?

Husets daglige leder

Hans Christian Smed

smed@huset-kbh.dk

Kommunikationsredaktør og afvikler

Christina Ben-Yedidia Lykkegaard

christina@huset-kbh.dk

Tlf: 20 49 19 16

Kulturredaktør og afvikler

Har du spørgsmål eller idéer til events, der ikke primært handler om musik?

 

Anne Sofie Kluge (aktuelt på barsel)

annesofie@huset-kbh.dk

 

Mikkel Brøbech Sønnichsen (barselsvikar)

mikkel@huset-kbh.dk 

Musikredaktør og afvikler

Har du spørgsmål eller idéer til musikkoncepter?

 

Jonas Sejersbøl Kielland

Jonas@huset-kbh.dk

 

BEMÆRK! Vi får mange forespørgsler vedr. koncerter i Huset. Vi behandler alle henvendelser i en bookinggruppe og vender tilbage hurtigst muligt. Vi har desværre ikke ressourcer til at vende tilbage på alle henvendelser, så du får svar, hvis henvendelsen er relevant.

Frivilligkoordinator og afvikler

Lars Rolaj

lars@huset-kbh.dk

Bardrift og afvikler

(Seb)astien Marusanne

seb@huset-kbh.dk

Teknik

Hustekniker

Nadeem Malik

nadeem@huset-kbh.dk

 

Teknikerelev

Niklas Katborg

niklas@huset-kbh.dk

Indkøb og Bygningsdrift

Vagn Groth

vagn@huset-kbh.dk

Drift og lager

Per Jørgensen

per@huset-kbh.dk

Kontakt

Husets administration

Rådhusstræde 13

1466 København K

Vær opmærksom på

Bemærk du ringer til en afviklertelefon, og derfor kan der være travlt med aktuelle opgaver eller events i Huset.

Telefonen vil være bemandet så meget som muligt. Fanger du os ikke, prøv igen senere eller skriv en mail. Tak.

 

Personlig henvendelse

Kontoret har ikke faste åbningstider, så lav en personlig aftale, hvis du har brug for det.